1. Vad skulle du vara den sämsta tänkbara experten på? Även om jag älskar sport så har jag aldrig förstått reglerna i amerikansk fotboll, curling och cricket. Även matlagning skulle jag inte ge mig in på;-)
2. Vilken situation får dig att känna dig helt oförberedd? En nödsituation. Jag skulle ringa 112 omedelbart, men skulle aldrig kunna ingripa fysiskt. Jag skulle avlägsna mig illa kvickt.
3. Vad är du den minst självklara personen att ge råd om? Hur man löser tekniska problem (inklusive att bygga IKEA möbler).
4. Vad är något som verkar enkelt för alla andra? Att lösa simpla matematiska uträkningar och/eller att bygga ett Excel-ark.
5. Vilken uppgift skulle du helst delegera direkt om du kunde? Städning, och det har jag faktiskt gjort också (med min dåliga rygg som giltig ursäkt).
Det är Elisa som har
uppfunnit ”Fem en fredag”.
PS. Bilden har inte det minsta med inlägget att göra. Den är gårdagsfärsk och visar en skulptur i Efva Attlings skyltfönster. Skulle kunna dö för den skulpturen... DS.


1 kommentar:
Lite läskigt om det händer något, men jag har ju varit tvungen att ta hand om mina barn, och på jobbet. Varit riktigt duktig på Excel-ark, ganska kul.
Skicka en kommentar